Mrauliebe * PL hodowla hobbystyczna - Minuet


kontakt 572 066 514

Właściciel  "hodowli" Ewa Czarnkowska na FB - Ewa Awe
Właściciel "hodowli" Ewa Czarnkowska na FB - Ewa Awe

 

Zobaczyłam kiciunię i zakochałam się , musiałam ją mieć i mam ❤

 

Prezentuję więc hodowlę jednej kotki  zarejestrowaną w federacji TICA Xtreme Klub Kota: Myfurrytails Maya minuet krótkowłosy kremowy (MNL e) urodzona: 2019.07.08

 

Maya jest prawdopodobnie jedynym kotem tej rasy w Polsce

 

 HISTORIA RASY MINUET/NAPOLEON

Historia kotów rasy Minuet/Napoleon jest niezbyt długa i ściśle powiązana z historią Munchkinów i persów. W 1996 roku właściciel hodowli Blueline Joe Smith skrzyżował koty perskie z Munchkinami i w rezultacie na świat przyszły pierwsze koty o charakterystycznej długowłosej i puszystej sierści oraz krótkich nóżkach. W 2001 roku napoleony trafiły na listę ras eksperymentalnych międzynarodowej organizacji The International Cat Association (TICA), a od maja reprezentanci rasy mogą walczyć o prestiżowy tytuł championa. Koty tej rasy są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, natomiast w Europie nie zdobyły jeszcze popularności. W Polsce Minuety nie pojawiają się na wystawach.

MIA Mrauliebe * PL
MIA Mrauliebe * PL

DOSTĘPNE KOCIĘTA:

 

* Minuet niebieski szylkret (MNL g)

 

- wolna

 

* Kleines weibliches Kätzchen

 

Menuett blaues Schildpatt (MNL g)

 

-frei

 

 

Galeria Maleńkiej Kici

Zaprasza do rezerwacji

 

Kleines weibliches Kätzchen Menuett blaues Schildpatt (MNL g) geboren am 03/09. 2020 von Mutter: Myfurrytails Maya (MNL e - Menuett Kurzhaarcreme), Der Vater des Kleinen ist Kater der blaue Exot (EXO a) Ch. Jonathan Panthera, CZ.
Der im TICA registrierte Zwinger Mrauliebe, lädt zum Buchen

Wenn Sie an dieser Rasse interessiert sind, die in Polen schwer zu bekommen ist, kontaktieren Sie uns bitte telefonisch: 572066514 oder 693735003. Es ist eine der kleinsten Katzenrassen (Mutter 15 cm groß und 2,4 kg schwer).
Eltern, getestet und gesund mit Dokumenten und Zertifikaten, die dies bestätigen.

Ich werde alle Informationen telefonisch zur Verfügung stellen.

Maleńka kicia Minuet niebieski szylkret (MNL g) Hodowla Mrauliebe zarejestrowana w federacji TICA, XTREME KLUB KOTA zaprasza do rezerwacji. Kicia MIA Mrauliebe * PL - urodzona 03.09. 2020 z Matki: Myfurrytails Maya (MNL e - Minuet krótkowłosy kremowy)

Osoby zainteresowane tą trudną do zdobycia w Polsce rasą zapraszam do kontaktu telefonicznego 572066514, lub 693735003. Jest , to jedna z najmniejszych ras kotów, charakteruzująca się krótkimi łapkami ( mama osiągnęła 15cm wysokości i 2.4kg wagi). Ojcem malutkiej jestegzotyk niebieski (EXO a) Ch.Jonathan Panthera, CZ.
Rodzice, przebadani i zdrowi z potwierdzającymi to dokumentami i certyfikatami.
Wszelkich informacji udzielę telefonicznie.Maya jak była malutka
Maya jak była malutka

WRAŻENIA OGÓLNE

 

Mało znana w Polsce, ale popularna za oceanem rasa kotów o charakterystycznych bardzo krótkich kończynach. Ze względu na długą i puszystą sierść oraz charakterystyczny pyszczek koty tej rasy przypominają pluszowe zabawki i są  wyborem dla osób szukających ślicznego i miłego kotka

Maya dorosła
Maya dorosła

 

WYMAGANIA

Dla kotów rasy Minuet dużo ważniejsze od potrzeb fizycznych są potrzeby emocjonalne. Dlatego decydując się na adopcję takiego kota trzeba pamiętać, że wiąże się to z odpowiedzialnością za jego życie, które trwa kilkanaście lat. Nigdy nie wolno bić czy karcić mruczka, gdyż jego niezrozumiałe zachowanie rzadko wynika ze złych intencji, a najczęściej po prostu z powodów zdrowotnych. Dodatkowo warto wiedzieć, że Napoleony źle znoszą samotność, pragną towarzystwa domowników i oczekują przede wszystkim czułości oraz odpowiedniego traktowania. Pomimo wielu obowiązków trzeba czasami umieć znaleźć na wspólną zabawę z kotem oraz nie odtrącać go, gdy wskakuje na kolana i domaga się pogłaskania. Oczywiście nie wolno zapominać, że ze względu na długą sierść koty rasy Minuet/Napoleon wymagają regularnego czesania i szczotkowania.

Maya
Maya

WŁAŚCICIEL

Koty Minuet nie są zbyt wymagające i zaakceptują każdą osobę, która będzie traktowała je z szacunkiem. Są to doskonałe mruczki zarówno dla nastolatków, młodych ludzi, osób w średnim wieku, seniorów oraz rodzin z dziećmi. Nawet jeśli właściciel kota dysponuje domem z ogrodem, minuet raczej niechętnie będzie odwiedzał sąsiednie posesje, gdyż najlepiej czuje się w miejscach, które dobrze zna i wśród osób, które są mu bliskie. Warto dodać, że mruczki tej rasy nie mają zwykle problemu z zaakceptowaniem psów i kotów mieszkających obok nich w tym samym domu.

Maya
Maya